kto jest właścicielem sklepu żabka

Baza wiedzy

Znaleziony temat: kto jest właścicielem sklepu żabka

Kto jest właścicielem sklepu Żabka?

Sklep Żabka to jedna z najpopularniejszych sieci sklepów spożywczych w Polsce. Znajduje się wiele takich sklepów w różnych miejscowościach, a ich charakterystycznym logo jest zielona żabka. Wielu z nas z pewnością zastanawiało się, kto jest właścicielem tych sklepów i jak działa cała sieć Żabka. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Sieć sklepów Żabka powstała w 1998 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Obecnie jest to jedna z największych sieci sklepów spożywczych w Polsce, posiadająca ponad 6 tysięcy placówek na terenie całego kraju. Właścicielem sklepów Żabka jest spółka kapitałowa, która nosi nazwę Żabka Polska.

Żabka Polska to spółka akcyjna, której głównym udziałowcem jest fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners. Fundusz ten jest jednym z największych na świecie i specjalizuje się w inwestowaniu w różne branże, w tym także w handel detaliczny. CVC Capital Partners zakupił większość udziałów w Żabce w 2017 roku od innej spółki kapitałowej, która wcześniej była właścicielem sieci.

Warto podkreślić, że choć Żabka Polska jest właścicielem sklepów, to większość z nich funkcjonuje w formie franczyzy. Oznacza to, że większość sklepów Żabka jest prowadzona przez niezależnych przedsiębiorców, którzy wynajmują lokal od Żabki Polska i prowadzą sklep na własny rachunek. Właściciele sklepów Żabka są odpowiedzialni za zatrudnianie pracowników, zamawianie towarów i prowadzenie codziennych operacji.

Decyzja o otwarciu sklepu Żabka należy do potencjalnego franczyzobiorcy, czyli osoby, która chce prowadzić sklep pod szyldem Żabka. Właściciel sklepu musi spełnić określone wymagania, takie jak posiadanie odpowiednich środków finansowych, zdolności zarządzania sklepem oraz zgodność z polityką i standardami Żabki Polska. Po spełnieniu tych wymagań, franczyzobiorca podpisuje umowę z Żabką Polska i może rozpocząć prowadzenie sklepu.

Właściciel sklepu Żab

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto jest właścicielem sklepu żabka

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments