o żabkach w czerwonych czapkach

Baza wiedzy

Znaleziony temat: o żabkach w czerwonych czapkach

Jak zrobić czerwoną czapkę dla żabki?

Czerwone czapki dla żabek stały się ostatnio bardzo popularne. Jeśli chcesz, aby Twoja żabka również miała taką modną czapkę, to ten poradnik jest dla Ciebie!

Przede wszystkim, musisz zdobyć odpowiednie materiały. Będą Ci potrzebne: czerwony materiał, igła, nitka, nożyczki, pompon oraz gumka do włosów.

Pierwszym krokiem jest zmierzenie głowy Twojej żabki. Zmierz obwód jej głowy za pomocą miarki krawieckiej lub zwykłej nitki, którą potem zmierzysz na zwykłej linijce. Dodaj do tej wartości około 2 cm, aby czapka nie była zbyt ciasna.

Następnie, na podstawie wymiarów, które otrzymałeś, wycinamy prostokąt z czerwonego materiału. Jego szerokość powinna być równa obwodowi głowy żabki, a długość – około 10 cm.

Teraz składamy prostokąt na pół, tak aby długie krawędzie były ze sobą równoległe. Następnie, zszywamy krótkie krawędzie, tworząc tubę.

Teraz możemy przystąpić do tworzenia daszka czapki. Wycinamy z czerwonego materiału półokrąg o średnicy około 15 cm. Następnie, zszywamy go z jednym z końców tuby, tak aby tworzył daszek czapki.

Teraz pozostaje nam tylko ozdobienie czapki. Możemy to zrobić na wiele sposobów, ale najprostszym jest dodanie pompona na szczycie czapki. Możemy go zrobić samodzielnie, z resztek czerwonego materiału, lub zakupić gotowy pompon w sklepie z materiałami do rękodzieła. Przyszywamy pompon na szczycie czapki.

Na koniec, aby czapka dobrze trzymała się na głowie żabki, możemy dodać gumkę do włosów. Przyszywamy ją z tyłu czapki, tak aby można było ją łatwo założyć i zdjąć.

I voil?! Twoja żabka teraz może cieszyć się modną czerwoną czapką! Nie zapomnij zrobić zdjęcia i pochwalić się efektem swojej pracy znajomym. Może nawet zainspirujesz ich do stworzenia własnych czapek dla swoich żabek!

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: o żabkach w czerwonych czapkach

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments