poczta polska

Poczta Polska jako jedyna firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

Prasóweczki

Poczta Polska jako cała firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych. Każdego dnia ponad 25 tys. listonoszy ludzi w Zespole Polskiej doręcza listy i paczki milionom Polaków. Poczta, jak największa plus kluczowa spółka infrastrukturalna w świecie ma odpowiednim potencjałem i doświadczeniem, które jest wskazane do technicznej obsługi wyborów korespondencyjnych.

Operatorzy pocztowi i kurierscy w Polsce i na świecie nadal rozpoczynają swoje zadania każdego dnia. Pandemia przeorganizowała jedynie sposób, w jaki zatem sprawiają. Przesyłki nadal docierają do obywateli, tyle że w super wygodnej formie, dobrej z rozporządzeniami Ministra Zdrowia i wymaganiami ekspertów.

W ramach procedowanej w Urzędzie RP ustawy Poczta Polska jest technicznie obsłużyć głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Rola Poczty Polskiej polegać będzie na podaniu do wyborców pakietów wyborczych, a potem przekazania kart wyborczych do obwodowych komisji wyborczych. Będzie to możliwe zadanie logistyczne dla operatora pocztowego, porównywalne z grudniowym pikiem przedświątecznym, w którym pocztowcy dostarczają klientom większą sumę przesyłek, niż w kolejnych momentach w roku.

– Wyznaczone nam zagadnienie jest zapewnieniem wartości Poczty Polskiej jako firmie zaufania publicznego. Stworzymy je z najpiękniejszą starannością, tak jak powodujemy to wszelkiego dnia z ponad 460 lat. Każdego roku dostarczamy ponad 1,5 mld przesyłek. W ubiegłych latach dostarczaliśmy pakiety do głosowania do osób niepełnosprawnych, od 11 lat odpowiadamy te za dostawę do nauk pakietów maturalnych. Żaden inny podmiot w Polsce, co oczywiste, nie jest oczywiście drogiego doświadczenia jeżeli idzie o doręczanie różnego typu przesyłek – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

W organizacji są przygotowania do technicznej obsługi wyborów, ciężkie rzeczy przechodzą na punktu przygotowanie wszelkich rozwiązań logistycznych, informatycznych i organizacyjnych, które dadzą sprawną obsługę procesu wyborczego. Poczta dysponuje kadrą nie tylko logistyków, ale też informatyków również indywidualnych specjalistów, którzy zadbają o zaplanowanie bezpiecznego przebiegu dostarczania pakietów wyborczych. Trwa nabór pracowników, którzy poza swoim dotychczasowym zakresem obowiązków, będą wspierać obsługę wyborów. Odpowiednie informacje i rozwijania otrzymają listonosze a wszystkie kobiety zatrudnione w działalność zadań powiązanych z wyborami.

– Dzięki swym ludziom także możliwościom organizacyjno-logistycznym jesteśmy rzadkim w Polsce podmiotem odpowiednim do sprawnej obsługi wyborów korespondencyjnych. Stosujemy tę pracę jako zaszczyt i zobowiązanie wobec obywateli – podkreśla Grzegorz Kurdziel.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. ludzi na umowy o pracę, dysponuje flotą ponad 6 tys. aut dostawczych różnego typu i siecią ponad 7,6 tys. placówek pocztowych.

zobacz również Poczta Polska jako cała firma logistyczna ma potencjał do obsługi wyborów korespondencyjnych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments